صندوق‌های سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری، شکلی از سرمایه گذاری ست که فرصت کسب سود بیشتر را به سهامداران می‌دهد.این صندوق‌ها برای افرادی که قصد دارد به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند یا اینکه زمان و اطلاعات کافی برای سرمایه گذاری مستقیم را ندارند مناسب است. با این کار، سرمایه گذار  در اکثر مواقع امکان دستیابی به بازدهی‌ بالاتر از سود بانکی را به دست خواهد آورد.

 یک صندوق سرمایه گذاری، مجموعه‌ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار است.یکی از مزیت‌های بزرگ صندوق‌های سرمایه گذاری، متنوع بودن آنها است. تقریبا برای هر نوع سلیقه سرمایه گذاری و هر میزان ریسک‌پذیری، نوعی صندوق سرمایه گذاری وجود دارد.

در واقع، تفاوت اصلی انواع صندوق‌های سرمایه گذاری در ترکیب دارایی‌های آنها است. به این معنی که صندوق‌ها با توجه به ماهیت و نوعشان درصدی از سرمایه خود را در گزینه‌های کم ریسک مثل سپرده بانکی، اوراق مشارکت و در گزینه‌های با ریسک بیشتر در بازار بورس سرمایه گذاری می‌کنند.

با سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها می‌توانید در اکثر مواقع، علاوه بر دریافت سودی بالاتر از سود بانکی، ریسک سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس و خرید و فروش بی‌واسطه‌ی سهام را از میان ببرید.

تماشا کنید

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ما:

صندوق بازارگردانی نماد​

هدف از تشکیل این صندوق ها بازارگردانی و ایجاد نقدشوندگی اوراق بهادار درج شده در امیدنامه آن ها است. در صورت کسب بازدهی در این صندوق ها، دارندگان واحدهای سرمایه گذاری در بازدهی کسب شده شریک خواهند بود.

صندوق درآمد ثابت

این نوع از صندوق ها عمده منابع خود را در اوراق بهادار با درآمد ثابت (اوراق مشارکت، اجاره، مرابحه، گواهی سپرده بانکی و …) و سپرده های بانکی متمرکز می کنند. سرمایه گذاری در این صندوق ها برای کسانی که تحمل ریسک کمتری دارند، مناسب است.

صندوق مختلط کوثر

این نوع از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابلیت سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق بهادار صکوک یا اوراق با درآمد ثابت را هم‌زمان ایجاد می‌کنند که سبب می‌شود از مزایای هر دو نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و با درآمد ثابت برخوردار باشد.