ویرایش کنید

پیش‌بینی نرخ سود و نیز جزئیات اطلاعات مربوط به سود قطعی پرداختی هر دوره در وبسایت www.smfund.ir و صفحه صندوق مورد نظر وجود دارد.

ویرایش کنید

برای کسب اطلاع از جزئیات اطلاعات پرداخت سود در دوره‌های قبلی، جدول پرداخت سود از ابتدای تاسیس صندوق تا آخرین دوره پرداخت سود را در لینک‌های زیر مشاهده کنید.

 

صندوق مشترک صنعت و معدن :

https://smfund.ir/Reports/FundEfficiencyForDifferentPeriods

 

صندوق مشترک کوثر :

https://kowfund.ir/Reports/FundEfficiencyForDifferentPeriods

ویرایش کنید

به فرآیند سرمایه‌گذاری (خرید واحدهای صندوق) صدور و به فرآیند فروش واحدهای سرمایه‌گذاری (دریافت مبلغ سرمایه‌گذاری شده)، ابطال گفته می‌شود.

ویرایش کنید

پیش‌بینیِ سود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت برای یک دوره کامل است. برای واحدهایی که میان‌دوره وارد صندوق می‌شوند (صدور) یا میان دوره از صندوق خارج می‌شوند (ابطال)، امکان پیش‌بینی سود وجود ندارد چراکه نرخ رشد صندوق در روزهای مختلف متفاوت است.

 

ویرایش کنید

همه مبالغ پرداختیِ صندوق‌ها، به شماره حساب سرمایه‌گذار که در سیستم صندوق صنعت و معدن و کوثر تعریف شده است، واریز می‌شود. سرمایه‌گذار می‌تواند با مراجعه به تب پروفایل و گزینه شماره حساب، شماره حساب ثبت شده در سیستم را مشاهده کند.

ویرایش کنید

زمانی که اقدام به صدور می‌کنید، مبلغ مورد نظر شما برای سرمایه‌گذاری در صندوق ، تقسیم بر نرخ روزِ کاری بعد از ارائه درخواست می‌شود و صندوق تعدادی واحد برای شما خریداری می‌کند، بخشی از مبلغ شما باقی می‌ماند که صندوق نمی‌تواند با آن یک واحد کامل برای شما خریداری کند و این مبلغ (تتمه) در صندوق ، 2 روزِ کاری بعد از ارائه درخواست به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌شود. (لازم به ذکر است پنجشنبه‌ها و روزهای تعطیل، روزِ کاری صندوق محسوب نمی‌شود)

ویرایش کنید

بله، تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ، معاف از مالیات می‌باشند.

ویرایش کنید

ثبت‌نام و احراز هویت اشخاص حقیقی در صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری بانک صنعت و معدن منوط به ثبت نام در سامانه سجام است. پس از ان با وارد شدن به سامانه صندوق ها و ورود به قسمت ثبت نام و وارد نمودن کد ملی و ثبت آن در سیستم، حساب کاربری برای شما فعال خواهد شد.

ویرایش کنید

خیر. هر نام کاربری و کلمه عبور منحصر به فرد بوده و متعلق به یک کد ملی یا شناسه ملی است و به یک حساب بانکی متصل می‌شود. بنابراین امکان ایجاد یک حساب کاربری برای دو نفر وجود ندارد.

ویرایش کنید

خیر، حساب بانکی برای هر سرمایه‌گذار باید به صورت انفرادی باشد و حساب مشترک نباشد.

ویرایش کنید

حداقل واحد قابل خریداری در صندوق سرمایه گذاری کارگزاری بانک صنعت و معدن یک واحد است.

ویرایش کنید

با توجه به لزوم تغییر ساعت کاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در برخی مواقع و بسته به ضرورت شرایط، جهت اطلاع از ساعات کاری به اطلاعیه‌های پرتال مراجعه فرمایید.

ویرایش کنید

در صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری بانک صنعت و معدن، صدور واحدهای سرمایه‌گذاری به نرخ روزِ کاری بعد از ارائه درخواست و دو روز کاری بعد از ثبت درخواست، تایید و انجام می‌شود. داراییِ اضافه شده، ساعت 14 به بعدِ دو روز کاری بعد از ثبت درخواست، در پرتال قابل مشاهده است. (لازم به ذکر است پنجشنبه‌ها و روزهای تعطیل روزِ کاری صندوق محسوب نمی‌شود)

ویرایش کنید

در حال حاضر و مطابق مقررات، هیچ صندوقی در بازار سرمایه کشور سود تضمین شده ندارد و صندوق‌های سرمایه گذاری کارگزاری بانک صنعت و معدن هم از این قانون مستثنی نیستند. اما صندوق‌های با درآمد ثابت، سود هر دوره خود را پیش‌بینی و به سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنند. مطابق روال کاری موجود و به منظور قدر نهادن به اعتماد سرمایه‌گذاران، مدیر صندوق همواره سعی دارد نرخی پیش‌بینی کند که تقریبا مطمئن است صندوق به آن دست پیدا خواهد کرد و گاه حتی نرخ نهایی از نرخ پیش‌بینی شده بالاتر هم خواهد بود.

ویرایش کنید

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت همواره سودی بالاتر از سود سپرده بلندمدت بانکی به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. از سوی دیگر، در بانک چنانچه قبل از سررسید سرمایه‌گذاری، بخواهید پول خود را برداشت کنید نرخ اعلام شده دچار شکست شده و نرخ کمتری به سرمایه شما تعلق می‌گیرد اما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، شکست نرخ وجود ندارد و سرمایه‌گذار متناسب با روزهای حضور خود در صندوق سود کسب می‌کند.

ویرایش کنید

برای مقایسه دقیق صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک صنعت و معدن لازم است اطلاعات موجود در صفحه هر صندوق را مطالعه کنید. در جدول زیر مقایسه اجمالی صندوق‌ها آورده شده است.

ویرایش کنید

بله. اشخاص حقوقی (شرکت‌ها) هم می‌توانند در سامانه صندوق های سرمایه گذاری بانک کارگزاری بانک صنعت و معدن سرمایه‌گذاری کنند.

ویرایش کنید

بله. مطابق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار، لازم است برای ثبت‌نام و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاریِ این کارگزاری ، حتما در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و احراز هویت شده باشید.

ویرایش کنید

بلافاصله پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور در سامانه چنانچه ساعت کاری  باشد می‌توانید اقدام به خرید (صدور) واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق مورد نظر خود کنید.

ویرایش کنید

نقدشوندگی بالا به این معناست که شما هر زمان درخواست برداشت سرمایه‌تان را داشته باشید، این امکان برای شما وجود داشته باشد و مانند سهام گرفتار صف‌های فروش نشوید. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روزها و ساعات کاری هر صندوق می‌توانید درخواست برداشت سرمایه خود را ثبت کنید و طبق روال مربوط به آن صندوق پول خود را دریافت کنید.

ویرایش کنید

خیر، اگر شما در یکی از صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرده باشید و قصد داشته باشید مبلغ سرمایه‌گذاری خود را به صندوق دیگری در این مجموعه انتقال دهید باید ابتدا واحدهای خود را در صندوق فعلی ابطال کنید و پس از اینکه مبلغ ابطال در حساب شما قرار گرفت، مجددا در صندوق دیگر صدور بزنید.

ویرایش کنید

خیر، این امکان وجود ندارد.

ویرایش کنید

خیر، صدور و ابطال (خرید و فروش) واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق فقط از طریق سامانه صندوق امکان پذیر می باشد.

ویرایش کنید

در ابتدا وارد سایت صندوق های سرمایه گذاری گردیده و قسمت ثبت نام را انتخاب می کنید. قبل از هر گونه ثبت نام سرمایه گذار باید در سامانه سجام احراز هویت گردیده باشد . ثبت نام به دو صورت ثبت نام از طریق سامانه سجام و ثبت نام از طریق پر نمودن فرم امکان پذیر می باشد.

پس از انتخاب و طی نمودن مسیر هر گونه از دو روش بالا حساب کاربری برای سرمایه گذار فعال خواهد گردید.

پس از ایجاد حساب کاربری سرمایه گذار قادر خواهد بود اقدام به صدور واحد نماید.

ویرایش کنید

چنان چه سرمایه گذار قصد ابطال واحد را داشته باشد پس از ورود به حساب کاربری خود می تواند اقدام به ابطال واحد نماید. لازم به ذکر است تایید ابطال یک روز پس از اقدام به ابطال صورت می پذیرد.

ویرایش کنید

 جهت ورود به سایت صندوق سرمایه گذاری مشترک صنعت و معدن بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://smfund.ir/

جهت ورود به سایت صندوق سرمایه گذاری مشترک کوثر بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

https://kowfund.ir/

ویرایش کنید

چناچه سرمایه گذار اقدام به واریز وجه جهت صدور واحد نماید از دو طریق امکان واریز وجود دارد :

  • از طریق درگاه اینترنتی میتواند در خود سایت اقدام به واریز وجه و در نهایت صدور نماید.

 

  • از طریق فیش واریزی : از طریق بانک وجه را واریز نموده و پس از بارگزاری فیش واریزی اقدام به صدور واحد نماید.